Дітям Студентам та молоді Діловим людям
 Головна > 

Готуючись до культурних відмінностей – чого очікувати в Британії

Дата: 2016-09-30

Переїзд до Сполученого Королівства  –  великий крок у вашому житті. Ви вже можете бути знайомими з Британською культурою і етикетом за допомогою телевізійних шоу. Проте, багато іноземних студентів все одно хвилюються про те, як вони зможуть пристосуватися до місцевого життя.

Хоча в Британії, можливо, і є багато відмінностей в порівнянні з вашою власною культурою, ось кілька Британських особливостей і звичаїв, які ви швидко помітите.

Британський гумор

Британське почуття гумору може бути складним для розуміння і часто включає іронію і сарказм. Як іноземний студент, ви можете не відразу зрозуміти, якщо хтось говорить серйозно чи жартує. Однак чим більше ви спілкуєтеся з британськими студентам, тим легше вам стає дізнаватися і розуміти британські жарти. Це, проте, не означає, що ви знайдете їх смішними!

Важливість бути ввічливим

У Британії вважається ввічливим і шанобливим говорити «дякую», «будь ласка» або «вибачте» у великій кількості буденних ситуацій, наприклад, коли хтось притримує для вас двері або, якщо ви випадково зіткнулися з іншою людиною. Загальним правилом є те, що ви ніколи не скажете занадто багато «дякую», «будь ласка» або «вибачте».

Ставайте в чергу

Ви скоро помітите, що британці люблять стояти в черзі і ставляться до цього дуже серйозно. Вважається грубим штовхатися і не чекати своєї черги. Ви знайдете черги на автобусних зупинках, в магазинах, банках і т.д. Навіть якщо ви поспішаєте, вам варто встати в кінець черги і чекати. Якщо незрозуміло де черга починається і закінчується, варто запитати інших людей, які чекають.

Поважайте чужий особистий простір

Хоча зазвичай люди в Британії відкриті і доброзичливі, ви можете помітити, що іноді людина, з якою ви розмовляєте, більш закрита. Це відбувається не тому що вона недружелюбна. Просто зазвичай люди намагаються не втручатися у ваше особисте життя. Дайте знати, що ви готові поговорити про особисті речі і тоді вони скоро вам відкриються.

Не запізнюйтесь

Пунктуальність дуже важлива. Вам потрібно переконатися, що ви приходите вчасно на лекції, практики, семінари, співбесіди і зустрічі з людьми. Якщо ви спізнюєтеся, це створює негативне про вас враження на людей, з якими ви зустрічаєтеся, навіть якщо ви «всього лише» йдете до друзів. Переконайтеся, що ви передзвонили людині, з якою у вас призначена зустріч, якщо ви збираєтеся спізнитися.

Їжа

Спочатку британська їжа вам може здатися дивною. Вона може бути іншою на смак і приготованою по-іншому в порівнянні з тим, до чого ви звикли. Однак, є улюблені британцями страви, які вам варто спробувати, перебуваючи в Великобританії, такі як недільний обід, фіш енд чіпс або пиріг. Також, ви знайдете тисячі ресторанів в Лондоні, що пропонують їжу з усього світу і, якщо у вас проживання без пансіону, ви можете готувати самі їжу у себе вдома. У Лондоні велика кількість магазинів іноземної їжі, продукти для якої привозяться з інших країн.

Джерело: http://www.huffingtonpost.co.uk/

Новини

Інтерв'ю Максима Сомова популярному українському інформаційно-новинному журналу.

Дослідницький фонд університету виріс на 10% і склав в цілому 1.4 млрд. фунтів. 

Це може статися вже через кілька днів після недавнього успішного проходження пропозиції про відкрите носіння зброї в публічних місцях. 


| Архів