Дітям Студентам та молоді Діловим людям
 Головна > 

Я не була підготовлена до культурного шоку від того, як бути іноземним студентом

Дата: 2016-10-05
Я не була підготовлена до культурного шоку від того, як бути іноземним студентом, пише Емма Лагард, студентка з Нідерландів.

Я думала, студентське життя в Британії буде майже таким, як в Нідерландах. Але деякі моменти почали виводити мене з себе ...

Кожного студента може лякати від'їзд з дому. Але я не думала, що студентське життя в Шотландії буде настільки відрізнятися від мого життя в Нідерландах. Зрештою, ми читаємо одні й ті ж новини і дивимося ті ж ТВ шоу онлайн.

Однак, після того як я переїхала з Амстердама в університет Стерлінга, я почала розуміти, що деякі маленькі речі виводять мене з себе. У мене був невеликий культурний шок.

Під час мого першого року навчання я швидко з'ясувала, що моє знання англійської не настільки гарне, як я розраховувала. Більшість моїх сусідок по кімнаті народилися і виросли в Шотландії, і я була вимушена постійно просити їх повторювати, що вони мені кажуть. Їх шотландський акцент був складним для розуміння, і я часто неправильно вимовляла імена і назви місць.

Також, мене бентежили невеликі культурні відмінності. На подив моїх сусідів, мені треба було два Різдва, щоб з'ясувати, що рубані пироги насправді не заправлені рубаним м'ясом.

Мовний бар'єр означав, що спочатку було складно розібратися в тому, як працює громадський транспорт. Я не змогла знайти достатньо інформації про ціни на автобус, де і як купувати квитки. Це перетворювало просту 15-хвилинну поїздку в страшну подорож.

Німкеня Аюмі Крістоф, з Мюнхена, вивчає психологію в університеті Стерлінга. Вона розповідає, що їй теж непросто було розібратися з громадським транспортом по приїзду: «Дуже мало інформації про громадський транспорт. Я навіть не знала де купити квиток на автобус ».

Потім, мені потрібно було пристосуватися до нового соціальної життя. Я була здивована студентської культурою в Британії - в Нідерландах у більшості університетів немає головного єдиного кампусу, де ти навчаєшся, живеш і проводиш час. А тут ти майже ніколи не покидаєш кампус, якщо тобі це не потрібно. Мені потрібно було звикнути, що кожен весь час такий близький один до одного.

Культура відпочинку на вихідних теж відрізняється. У Голландії, чим менше ти додаєш зусиль, щоб підготуватися перед походом в клуб, тим краще. Зазвичай я надягала мої старі-добрі Конверси і який-небудь одяг, в якому я зазвичай ходжу в університет, використовуючи мінімум косметики. Але в Британії, з мого досвіду, клубний вид повинен бути більш формальним. Мейк-ап повинен бути бездоганним, як і зачіска. Бажано надіти плаття і бути на підборах. Мені доводилося постійно позичати речі в борг у моїх подружок, щоб відповідати.

Єва Кріхбаум з Тюбінгена, Німеччина, яка також вивчає психологію в університеті Стерлінга, була здивована тим, що в Британії вечірки так рано закінчуються: «Клуби закриваються в три і всі розбрідаються, в той час як в Німеччині це буде час, коли я тільки виходжу з дому. Я звикла, що у нас місця закриваються о шостій або сьомій годині ранку ».

Але, звичайно, справа не тільки в часі закриття і незвичайній випічці. Я відкрила для себе і багато приємних сюрпризів, як і багато інших іноземних студентів, яких я знаю. Агнес Дібек зі Швеції була приємно здивована товариськістю місцевих людей. «Я була вражена, коли абсолютно незнайомі люди зав'язували зі мною розмову на автобусних зупинках» - розповідає вона.

Культурний шок може похитнути спочатку вашу впевненість у собі. Але всім потрібен час для адаптації і незабаром ви звикнете до відмінностей. Озираючись назад, велика частина невеликого культурного шоку, який я пережила спочатку, перетворилася в хороші історії, про які можна розповісти моїм друзям.

Джерело: https://www.theguardian.com

 

Новини

Інтерв'ю Максима Сомова популярному українському інформаційно-новинному журналу.

Дослідницький фонд університету виріс на 10% і склав в цілому 1.4 млрд. фунтів. 

Це може статися вже через кілька днів після недавнього успішного проходження пропозиції про відкрите носіння зброї в публічних місцях. 


| Архів