Дітям Студентам та молоді Діловим людям
 Головна > ПРОГРАМИ > Середня освіта

Середня освіта в Англії. Система освіти в Великобританії

Система середньої освіти в Великобританії суттєво відрізняється від української моделі.

В Англії існують державні й приватні школи, які також називають "незалежними". Іноземні діти можуть вчитися в державних школах тільки за умови, що батьки постійно мешкають в Англії й працюють тривалий час. Виходячи із цієї вимоги, практично всі іноземні учні отримують середню освіту в Великобританії в приватних школах - пансіонах.

Середня освіта в АнгліїТрадиційна до-університетська середня освіта в Англії триває 13 років.

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта дітей в Великобританії починається в Pre-preparatory schools у віці 4-5 років. Малятам викладають англійська мову, математику та готовлять до повноцінного шкільного життя.

Початкова школа

У віці 7 років діти починають вчитися в початковій школі (Preparatory school). Початкова освіта в Англії триває до 13 років. Діти вчать широкий вибір предметів, з яких 12 дисциплін є обов'язковими. По закінченню навчання в початковій школі у віці 13 років діти складають перші іспити.

Середня школа

У середній школі (Secondary school) діти продовжують вивчати ті ж предмети, що й у початковій, до яких додаються деякі нові. В 10 класі діти обирають 5 - 10 дисциплін, за якими протягом двох років цілеспрямовано готуються до іспитів. В 16 років школярі складають іспити на Загальний Сертифікат про Середню Освіту (General Certificate of Secondary Education). На цьому обов'язкова середня освіта в Англії закінчується.

Діти, що вирішили поступати в університет, залишаються в школі й протягом наступних двох років вчаться по програмах підготовки до університету A-levels або International Baccalaureate.
За результатами випускних іспитів відбувається зарахування до університетів Великобританії, ніяких вступних іспитів не потрібно.
 
Програма A-levels
 
Класична британська програма останніх двох років середньої освіти у Великобританії та підготовки до університету має вузьку спеціалізацію. На початку дворічного курсу учень вибирає від 3 до 5 предметів. Як правило, це ті ж предмети, що школяр планує вивчати в університеті. Зарахування до університету відбувається за результатами випускних іспитів.

Програма International Baccalaureate
 
Програма прийшла до системи середньої освіти Великобританії з континентальної Європи. У порівнянні з традиційною програмою A-levels, IB дає більш разносторонее навчання. Учні вибирають 6 предметів, які буде вивчати протягом наступних двох років. Також, на відміну від програми A-levels школярам потрібно не тільки успішно скласти іспити, а й пройти додаткові курси з розвитку критичного мислення та вміння писати есе.
 
На сьогоднішній день в британському суспільстві ведеться активна дискусія яка з двох методик навчання в Англії більш ефективна.

Наші послуги

  • підбір варіанту середньої освіти в Англії у відповідність з вашими побажаннями за вартістю, програму навчання, місцем розташування школи та іншими критеріями;
  • вступ: підбір документів, листування зі школами;
  • організація поїздки: візова підтримка, страховка, авіаквитки.


Задати питання >>>

Новини

Інтерв'ю Максима Сомова популярному українському інформаційно-новинному журналу.

Дослідницький фонд університету виріс на 10% і склав в цілому 1.4 млрд. фунтів. 

Це може статися вже через кілька днів після недавнього успішного проходження пропозиції про відкрите носіння зброї в публічних місцях. 


| Архів